Elektronik Sigara Renkli Duman Nasıl Yapılır?

Yayınlayan admin 18/09/2020 0 Mesajlar

Elektronik Sigara Renkli Duman Nasıl Yapılır?

Elektronik sigara yoğun buhar performansı ile içimi de son derece keyifli ve eğlenceli olmaktadır. Öyle ki, bireyler bu eğlenceyi bir adım daha öne taşıyarak “Elektronik Sigara renkli duman nasıl yapılır” sorusunun cevabını merak etmektedir.
İlk olarak belirtmekte fayda var: elektronik sigaradan duman değil “buhar” çıkmaktadır. E sigarayı, klasik sigara göre daha sağlıklı kılan ise buhar çıkışının olmasıdır. Klasik sigarayı içebilmek için ateş ile yakmanız gerekmektedir ve ateşle birleştiği için ortada kimyasal tepkime doğmaktadır. Sigarada yanma yoluyla duman elde edilirken elektronik sigara kullanımında durum çok daha farklıdır. E sigaranın hiçbir türünde tütün bulunmaz. E likit veya salt likit ile çalışır. Mekanizması ise batarya veya pilden aldığı güç ile likitinizi ısıtır ve buharlaşmasını sağlar.
Buharlaşma mekanizması sayesinde cihazınızdan bol buhar alabilirsiniz. Elektronik sigara kullanıcıları ise bu buhar performansını daha ileri seviyeye alarak renkli buhar çıkarmanın yollarını aramaktadır. Bazı resimlerde veya videolarda zaman zaman kullanıcıların elektronik sigaralarından renkli buharlar çıkarabilmektedir. Ancak bu tarz resimler veya videolarda photoshop bulunmaktadır. Herhangi bir likitten renkli buhar çıkma durumu söz konusu değildir.


Renkli buhar çıkarmak için verilen likit reçeteleri ise tamamen yanıltıcıdır. Likitinize herhangi bir madde eklemeniz farklı sonuçlar doğurur. Likitinizin yapısını bozabileceği gibi cihazınızın işleyiş yapısına da zarar verebilir. Hatta atomizerin veya tankın yapısını değiştirerek elektronik sigaranızı bozarak sizi maddi külfete sokabilir. Bu dezavantajına ek olarak, bilmediğiniz maddeleri likitinize ekleyerek likitin yapısını bozabilirsiniz. Hatta sağlığınızı dahi tehlikeye atabilirsiniz. Sonuç olarak, renkli buhar çıkışını sağlayan bir e likit malesef yoktur. Fotoğraf veya videolar ise yanıltıcıdır; ancak görsel bir düzenlemedir.